Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 171

-HAYATINDAN KESİTLER-
 
İlme hizmetleri:
-38-
 
İlme hizmet için yazdıkları bazı mektublardan bölümler:-5-
Ve aleykümselam. Kıymetli kardeşim,
Biz müslümanları gafletten ikaz için çalışmağa karar verdik. Bu gaye ve maksad için mal ve nefs feda ederek çalışıyoruz. Fisebilillah kitablar yazıyoruz, terceme ediyoruz. Bütün dünyaya neşr ediyoruz.
Siz muvahhid ve muhlis din kardeşimize de tekrar çeşitli kitabları havi bir paket halinde ve ayrıca ingilizce (İman ve İslam) ve (Ehli Sünnet Yolu) kitablarından da yirmişer adetlik bir paket hazırladık. Bu iki paketi de bugün postaya veriyoruz.
 
İngilizce iki kitabı fransızcaya da terceme edip, bütün dünyaya göndermek istiyoruz. Siz kardeşimden rica ve istirhamım şudur ki: Mezkur İman ve İslam kitabımızı türkçeden fransızcaya terceme ediniz. Fransızca kitabı arzu ederseniz siz orada tab' ve neşr ediniz. Orada tab' etmeniz mümkin olmazsa fransızca tercemesini bize gönderiniz. Biz burada suhuletle ve sür'atle tab' ettiririz. Size de göndeririz. İslamiyyete, azim ve çok nafi bir hizmet olur. Kitablarımızdan arzu ve emr buyurduğunuz kadar size gönderebiliriz. Ebediyye-i hayriyyenizi recâ eder, seâdet-i dâreyn ve muvaffakıyetiniz için düâ ederim efendim.
 
-devamı var-
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:32
Dün:348
Bu Ay:4,515
Toplam:14,212,797
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842