Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 303

  • Whatsapp'de paylaş
-HAYATINDAN KESİTLER-

Hüseyin Hilmi Işık efendi'nin rahmetullahi teala aleyh, sohbetlerinden bazı bölümler:

-43-
 

Mü'minler bir araya toplanınca, kalblerindeki nûr, birbirine aks eder, te'sir eder. Hele aralarında bir de, Allahü teâlânın sevdiği velî bir kulu varsa, Onun kalbindeki nûr şu lamba gibi herkesi aydınlatır. Aralarında öyle biri yoksa, o büyüklerin muhabbeti aydınlatır. Bunun için, o zâtın yanlarında olması, hattâ diri olması şart değildir. Vefat etmiş olsa da, Onun muhabbeti feyz almağa sebeb olur. O büyüklerin sevgisini kazanmak ne büyük müjdedir.
 
***
 
Eğer bir insan haram ile besleniyorsa, aldığı gıda kalp vasıtası ile, bütün organlara pompalanır. Bütün bu vücuda kirli kan gider ve gittiği yeri hep delik deşik eder. Böyle insanlara ibadetler zor gelir. Helâl gıda ile beslenen mü'minin, ârifin kalbi imanla, Allah sevgisiyle, din kardeşinin sevgisiyle dolu olduğu, zikr ettiği için, kalbinde bulunan feyz, bereket, kalbin pompalanmasıyla bütün vücûda dağılır. O nurun, o güzelliğin ulaştığı her nokta şifa bulur, ibadetler kolaylaşır.
 
***
 
Binaların kıymeti içindekilerden nûr yağması ile olur. İmâm-ı Rabbânî hazretleri bir mektûbunda, bu gece bu odaya çok nûr yağdı buyuruyor. İşte oranın tuğlalarından bir dânesini getirdik. Onu toz haline getirip dağıtacağız. O nûr yağan tozlar, bir mezarda bulunsa o mezardakine kabr azabı olmaz.
 
-devamı var-
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:245
Dün:382
Bu Ay:3,198
Toplam:14,322,548
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842